You are here

2017 - Deštné v Orlických horách

Česká meteorologická společnost
Český hydrometeorologický ústav
Katedra fyziky atmosféry MFF UK
Ústav fyziky atmosféry AV ČR, v.v.i.

 

Seminář

Pozorování a data v meteorologii – nové produkty, jejich využití v předpovědi a dalších službách

Předpokládají se příspěvky o nových technikách pořizování, analýzy či zpracování dat v meteorologii, klimatologii a čistotě ovzduší, vítané budou i informace z oboru hydrologie. Samozřejmě bychom rádi zařadili i příspěvky o dalším využití těchto dat a produktů v nejrůznějších oblastech. Vedle novinek z oblasti distančních měření se jistě uplatní i příspěvky o modelových datových produktech a jejich využití v nejrůznějších aplikacích a službách, počínaje různými reanalýzami, přes produkty skupinové předpovědi až po databáze skupinových klimatických experimentů.

 

Seminář se konal ve dnech: 12. - 14. 9. 2017 (úterý – čtvrtek), místem konání byl hotel Alfa Resort v Deštném v Orlických horách
http://www.alfaresort.cz/

V rámci semináře se uskuteční Valné shromáždění České meteorologické společnosti.

 

Závazné přihlášky do 14. 7. 2017, pro přihlašování, prosím, přednostně využívejte on-line formulář na adrese: http://www.cmes.cz/registration2017/ , jinak můžete využít i formulář na konci tohoto oznámení.

Vložné je 800,- Kč, pro členy České meteorologické společnosti 400,- Kč. Pokyny k platbě jsou uvedeny v přihlášce.

Ubytování a strava bude hrazena na místě.

Cena za osobu a noc se snídaní : 690,- Kč s DPH za účastníka.

Penzion: ubytování ve 2 až 4 lůžkových pokojích nebo studiích s příslušenstvím.

Příspěvky budou zveřejněny na webu, vydán bude Sborník vytištěných abstraktů.

Abstrakty k přihlášeným příspěvkům podle vzoru v příloze zasílejte elektronicky na e-mailovou adresu tomas.halenka@mff.cuni.cz do 14. 7. 2017.

Další informace prosím sledujte na http://www.cmes.cz.

 

 

Těšíme se na Vaši účast. za organizační výbor
doc. RNDr. Tomáš Halenka, CSc.
předseda ČMeS

 


Stravování

Snídaně v ceně ubytování. Obědy (polévka a hlavní jídlo, 180 Kč) a večeře (150 Kč) budou zajištěny výběrem ze tří jídel, z nichž jedno bude vegetariánské. Nabídka pro výběr bude zaslána přihlášeným účastníkům cca 14 dní až 3 týdny před akcí.

Exkurze

Pro účastníky semináře připravujeme tematické exkurze vztahující se k oblasti.

Účastníci si budou moci vybrat z nabídky:

1. Výlet na horu Šerlich – Šerlich sice není nejvyšší horou Orlických hor (tou je blízká hora Velká Deštná), ale vzhledem ke svému umístění a nádherným výhledům je asi nejznámějším a nejnavštěvovanějším vrcholem Orlických hor, s turistickou Masarykovou chatou v nadmořské výšce 1027 metrů nad mořem. Těsně pod tento vrchol dojedeme auty. Pro zdatnější turisty se nabízí více možností pro výlet v okolí vrcholu nebo i zpáteční cesta do hotelu. http://www.treking.cz/vrcholy/serlich.htm

2. Muzeum zimních sportů, turistiky a řemesel v Deštném v Orlických horách+ Archeologické muzeum v přírodě Villa Nova Uhřínov. Bližší informace (včetně ceníku vstupného) na http://www.villanova.cz/

3. Exkurze na vojenskou meteorologickou stanici Polom (viz http://www.cmes.cz/cs/node/190), kde se provádí kromě meteorologických měření a pozorování i velmi zajímavé seizmologické měření. Počet účastníků na tuto exkurzi je omezen kapacitními možnostmi stanice.

4. Exkurze do Pevnosti Dobrošov u Náchoda, rozestavěné dělostřelecké tvrzi, součásti československého pohraničního opevnění z let 1935-1938, s prohlídkou rozsáhlého podzemí. Bližší informace (včetně ceníku vstupného) na http://pevnost-dobrosov.kvalitne.cz/. Vzhledem k prohlídce podzemí (schody, delší vzdálenosti) je tato varianta fyzicky náročnější.

AttachmentSize
Microsoft Office document icon sablona_CMeS_Abstrakt_2017.doc54.5 KB