You are here

Meteorologické informace a zajímavé weby v zahraničí

WorldClimate

http://www.worldclimate.com/

WorldClimate.com obsahuje více než 85.000 záznamů s údaji historických klimatologických průměrů hlavních meteorologických prvků z celého světa. Data pocházejí ze širokého spektra zdrojů. V současné době jsou všechna místa a země zobrazena se jmény, které měli v době, kdy byla data zaznamenána.

23. 11. 2015 (pl)


 

Světové a kontinentální rekordy a extrémy počasí a podnebí

http://wmo.asu.edu/

Světové a kontinentální rekordy a extrémy počasí a podnebí pod hlavičkou Světové meteorologické organizace (WMO). Webové stránky spravuje a kontaktní adresou je Dr. Randy Cerveny, WMO Commission for Climatology Rapporteur, School of Geographical Sciences, Arizona State University, Tempe, USA

23. 11. 2015 (pl)


 

Meteorology Education & Training (MetEd)

https://www.meted.ucar.edu/

MetEd internetové stránky poskytují vzdělávání a odbornou přípravu a prostředky ke studiu pro provozní meteorologickou komunitu, univerzitní vědce a studenty, a zájemců, kteří se chtějí dozvědět více o meteorologii, předpovědi počasí, a příbuzných tématech.

29. 11. 2015 (pl)


 

Tornado project online

http://www.tornadoproject.com/

Je malá firma, která shromažďuje, zpracovává, a poskytuje Informace o tornádech.

29. 11. 2015 (pl)


 

Prezentace tornáda v El Reno

http://el-reno-survey.net/ted/

Unikátní prezentace tornáda v El Reno, s možností volby čtyř souběžně spuštěných synchronizovaných videí z pozic různých pozorovatelů, v pozadí s mapou a radarovým snímkem. Můžete volně kombinovat videa z mnoha pozorovatelských stanovišť vyznačených v mapě.

8. 12. 2015 (pl)


 

RealClimate

http://www.realclimate.org/

RealClimate je web, kde klimatologové komentují klimatologii pro veřejnost a novináře. Snaží se o rychlou odezvu na aktuální témata oboru a poskytují doplnění k většinovým komentářům. Je zde moderovaná diskuse.

26. 1. 2016 (sk)


 

Worl Climate Research Programme

http://www.wcrp-climate.org/

WCRP organizuje setkání, workshopy a konference pro koordinaci a ulehčení klimatologického výzkumu, který je prováděn vědci z národních a regionálních institucí, laboratoří a univerzit. Zaštiťuje 4 další subprojekty (CliC  -Climate and Cryosphere, SPARC – Stratosphere-troposphere Processes And their Role in Climate, CLIVAR - Climate and Ocean: Variability, Predictability and Change, GEWEX - the Global Energy and Water Cycle Exchanges Project).

26. 1. 2016 (sk)


 

Climate and Cryosphere

http://www.climate-cryosphere.org/

Cílem projektu CliC je prohloubit znalosti o kryosféře a jejích interakcích s globálním klimatickým systémem, a prozkoumat možnost využití kryosféry pro detekci klimatické změny.

26. 1. 2016 (sk)


 

Stratosphere-troposphere Processes And their Role in Climate

http://www.sparc-climate.org/

SPARC podporuje a koordinuje mezinárodní výzkumné activity na téma, jak chemické a fyzikální procesy v atmosféře souvisí s klimatem a klimatickou změnou.

26. 1. 2016 (sk)


 

Global Energy and Water Cycle Exchanges Project

http://www.gewex.org/

GEWEX je věnován zkoumání koloběhu vody na Zemi a energetických toků na povrchu a v atmosféře.

26. 1. 2016 (sk)


 

Climate and Ocean: Variability, Predictability and Change

http://www.clivar.org/

Cílem programu CLIVAR je porozumění dynamice, interakci a předpověditelnosti spřaženého systému oceán-atmosféra.

26. 1. 2016 (sk)