You are here

Předsilvestrovská vycházka ostravské pobočky ČMeS v roce 2017

Předsilvestrovská vycházka ČMeS dne 30. prosince 2017 ve Štramberku, 14. ročník

 

V sobotu 30. prosince 2017 se uskutečnila tradiční, již čtrnáctá, vycházka a předsilvestrovské setkání členů ostravské ČMeS, jejich přátel a rodinných příslušníků.

Okolo desáté hodiny dopolední jsme se začali scházet na historickém náměstí ve Štramberku. Za velmi pěkného, slunečného, lehce mrazivého a později i větrného počasí jsme se nakonec sešlo 13 účastníků. Účast byla plánovana větší, ale 7 účastníků se nakonec omluvilo a poslalo jen Novoroční pozdravy.

Někteří emeritní účastníci dorazili prvním ranním vlakem v dostatečném předstihu a měli tak čas obejít plánovaný okruh kolem Štramberka s návštěvou jeskyně Šipky. Konstatovali, že je chodník docela zledovatělý a tak jsme se vypravili kolem kostela směrem ke Trúbě.

Byly tam nádherné výhledy do krajiny, Vlaďka nabízela účastníkům vánoční cukroví a cesta či chodník byla také docela obtížně schůdná.

Po focení krajiny a účastníků jsme trochu rozdělili. Jedna skupina vyrazila směrem na vrchol k v zimě nepřístupné rozhledně Bílá hora, druhá skupina vyrazila na kopec k lomu a třetí skupina vyrazila přímo do restaurace.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Okolo 12 hodiny jsme se všichni společně sešli v pěkném a příjemném prostředí restaurace Městský pivovar Štramberk, kde jsme měli rezervaci stolů v pivovarském sklepení. Patřičně vyhladovělí jsme se všichni naobědvali. Někteří účastníci si zakoupili místní pivní speciály, někteří ve stáncích na náměstí koupili štramberské uši a po novoročních gratulacích a přáních jsme se rozloučili a vyrazili domů.

Pavel Lipina