You are here

Dlouhodobé předpovědi

Dlouhodobé předpovědi  = předpovědi na více než 30 dní a méně než 2 roky dopředu

WMO – dlouhodobé předpovědi

http://www.wmo.int/pages/prog/wcp/wcasp/gpc/gpc.php

Stránka na webu Světové meteorologické společnosti, která informuje o světových centrech, které produkují dlouhodobé předpovědi. Snaha mezinárodně koordinovat tyto aktivity se datuje od roku 2006.

5. 2. 2016 (sk)


ECMWF – dlouhodobé předpovědi

http://www.ecmwf.int/en/forecasts/charts/catalogue?f%5B0%5D=im_field_chart_type%3A483

Předpovědi v grafické formě na 3 následující překrývající se tříměsíční období pro několik meteorologických prvků (teplota vzduchu ve 2 metrech, srážky, tlak vzduchu na hladině moře, teplota povrchu, geopotenciální výška hladiny 500 hPa, teplota v hladině 850 hPa). Jsou produkovány jednou za měsíc. Ne všechny prvky a formy výstupů jsou veřejně přístupné.

5. 2. 2016 (sk)


Metoffice – dlouhodobé předpovědi

http://www.metoffice.gov.uk/research/climate/seasonal-to-decadal/gpc-outlooks

Pravděpodobnostní předpovědi v grafické formě na 3 následující překrývající se tříměsíční období pro několik meteorologických prvků (teplota vzduchu ve 2 metrech, srážky, tlak vzduchu na hladině moře, teplota povrchu, geopotenciální výška hladiny 500 hPa, teplota v hladině 850 hPa). Jsou produkovány jednou za měsíc.

5. 2. 2016 (sk)


Santander Meteorological Group – Seasonal forecasting

http://www.meteo.unican.es/en/research/seasonal_forecasting

Webová stránka skupiny klimatologů na španělské univerzitě v Santanderu, kteří se svými pracemi angažují ve zkoumání možností dlouhodobých předpovědí, a zejména vazby dlouhodobé předpověditelnosti a jevu ENSO. Stránka obsahuje odkazy a publikace k danému tématu.

5. 2. 2016 (sk)


DEMETER - Development of a European Multimodel Ensemble system for seasonal to inTERannual prediction

http://www.ecmwf.int/en/research/projects/demeter

Webové stránky ukončeného projektu EU (2000 -2003), který vyvíjel evropský multimodelový ansámblový předpovědní systém pro dlouhodobé předpovědi.

5. 2. 2016 (sk)